"Trzymaj formę"

  W roku szkolnym 2012/2013 w naszej szkole już po raz kolejny realizowany będzie Program Edukacyjny ”Trzymaj Formę”. Jest to VII edycja programu. Organizatorami programu są: Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.
  Programem objęte będą klasy pierwsze gimnazjum. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach programu realizowane będą następujące cele szczegółowe:

  • Zwiększenie wiedzy dotyczącej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.
  • Dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych.
  • Kształtowanie postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej.
  • Propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2318319

Ogląda nas

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.