Drodzy rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum!

  Istnieje możliwość ubiegania się o stypendia naukowe w ramach programu „Marzenie o nauce" realizowanego przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC.
  W rekrutacji mogą wziąć udział uczniowie trzecich klas gimnazjów, którzy zamieszkują stale w miejscowości do 30 tys. mieszkańców. Stypendia przyznawane są kandydatom, którzy osiągnęli semestralną średnią ocen na poziomie nie niższym niż 4,5 (lub są laureatami i/lub finalistami konkursów i olimpiad przedmiotowych), a dochód w ich rodzinie nie przekracza 900 zł netto na osobę.

  W ramach programu stypendialnego Fundacja EFC zapewnia podopiecznym możliwość nauki w najlepszych polskich liceach. Dla uczniów Gimnazjum w Lipsku rekomendowane jest II Liceum Ogólnokształcące im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie. Również można skorzystać z innych liceów współpracujących z Fundacją. Lista liceów jest dostępna na stronie www.efc.edu.pl
  Stypendyści otrzymują wsparcie na trzy lata nauki w liceum, które obejmie nie tylko zakwaterowanie i wyżywienie, ale także pokrycie kosztów ubezpieczenia, podręczników, zajęć dodatkowych, tak aby uczniowie mogli w jak najlepszych warunkach rozwijać swoje talenty. W czasie ferii i wakacji organizowane są dla stypendystów obozy sportowe. Przede wszystkim jednak zapewnia się stypendystom opiekę Koordynatorów Regionalnych EFC – doświadczonych pedagogów i psychologów, oddanych pracy z młodzieżą, którzy pozostają do dyspozycji uczniów podczas trwania stypendium.
  Fundacja działa już siódmy rok i przez ten czas przyznanych zostało 511 stypendiów dla wybitnie zdolnej młodzieży. Fundacja może poszczycić się 235 absolwentami, którzy kontynuują naukę na uczelniach wyższych w Polsce i za granicą.
  Pierwszy etap rekrutacji trwa od 15 lutego do 31 marca 2017r. i w tym czasie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.efc.edu.pl

  Nie przegap szansy, postaw na naukę!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395348

Ogląda nas

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Chór Tremolo Dla rodziców Drodzy rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum!