Dzień Pluszowego Misia u „Pszczółek"

  W dniu 29.XI.2016r. „Pszczółki" obchodziły w swojej grupie Dzień Pluszowego Misia. Do udziału w zabawie zaprosiły młodsze koleżanki i kolegów z grupy „Świerszczyki". W tym dniu każdy uczestnik przybył ze swoim pluszakiem. W ranku dzieci kolorowały kontury misiów, które później były przypięte do ich ubrań. Słuchały wiersza, książeczki o niedźwiadkach czytanych przez nauczycielki. Rozpoznawały na ilustracjach misie z różnych bajek. Brały też udział w quizie na temat wiadomości o misiach. Bawiły się w zabawie naśladując niedźwiedzie i ich zwyczaje. Chusta animacyjna też gościła pluszaki, na których miały one różne zadania do wykonania. Zabawy były przeplatane tańcami i piosenkami dotyczącymi naszych bohaterów. Na zakończenie starszaki malowały farbami misie, które później znalazły się na wystawie.
  Zabawa z pluszakami z młodszymi kolegami była przemisiowa. Zarówno dzieciaki jak i misie, uśmiechały się ucha do ucha!

Andrzejki w grupie Świerszczyków

  Zabawa Andrzejkowa w grupie Świerszczyków odbyła się 24 listopada. Dzieci zabawę rozpoczęły od zgadywanek, nagradzanych słodkościami oraz drobnymi upominkami. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, w cudownym nastroju dzieci tańczyły wspólnie na gazetach, potem trzymając balonik, następnie z pomocą pań wróżyły sobie układając buciki w stronę wyjścia. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm dziecięcych piosenek.
  Andrzejki Świerszczyków były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po Andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Miękki, puchaty i taki z łatką. 28 listopada 2016r. grupa Biedronek i Motylków z naszego przedszkola postanowiły razem spędzić chwile w związku z obchodzonym Dniem Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Wychowawczynie p. Kasia i p. Bożena zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Były misiowe zagadki, misiowe opowieści, a także konkurencje wymagające szybkości i precyzji. Nie zabrakło również czytania bajki o misiach. Dużym powodzeniem cieszyło się wylizywanie miodu z talerzyka. Tańce integracyjne i zabawy przy piosenkach urozmaicały całą imprezę. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki, których bohaterem był oczywiście miś. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

„Hokus – pokus, czary – mary" – w grupie „Pszczółki"

  Dnia 25.XI.2016r. 5-6 latki z grupy „Pszczółek bawiły się na spotkaniu andrzejkowym. Starszaki zapoznały się ze zwyczajami i tradycjami andrzejkowymi. Bardzo chciały się dowiedzieć co je czeka w przyszłości . Możliwości wróżenia miały wiele min. : „Jakie czeka nas życie ?", „Koło szczęścia", „Orzechowa przepowiednia", „Obierkowa wróżba", „Imię w kapeluszu", „Muzyczna loteryjka", „Losowanie liczb", „Ciasteczkowe wróżby", „Kim będę w przyszłości?", „Gałązki wiśni". Przy udziale mam z trójki grupowej i chętnych mam zabawa była wspaniała. Każdy chciał się dowiedzieć : Jakie imię będzie miał jego kolega, koleżanka? Czy szybko założy rodzinę? Czy będzie bogaty, szczęśliwy, a może wybierze podróże? Jakie prezenty dostanie od Mikołaja? Wróżby przeplatane były skocznymi tańcami.
  Po zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.
  Wszyscy bardzo dobrze się bawili !

Konkurs plastyczny „Opowieści znad Czarnej Hańczy"

  W październiku dzieci z grupy „Pszczółek" wzięły udział w IV Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej Suwałki 2016 „Opowieści znad Czarnej Hańczy". 19.XI. 2016 w SOK w Suwałkach otwarto wystawę prac i wręczono nagrody laureatom. Spośród ponad 500 prac nadesłanych na konkurs, zakwalifikowano do wystawy pracę Kingi Margielewicz. Cieszymy się, że spodobała się jurorom i zyskała uznanie.
  Gratulujemy Kindze sukcesu i życzymy dalszych!

Andrzejki u Motylków

  25.11.2016r. w ramach zajęć z udziałem rodziców grupa Motylków zaprosiła do swojej Sali wróżki, klaunów, cyganki, czarownice itp. Przy muzyce mamy przygotowały swoim pociechom wróżby i zabawy. Było kręcenie butelką swojej przepowiedni, wróżenie z czarodziejskiej filiżanki, poznawanie imienia przyszłej żony lub męża przy użyciu świecy i cytryny, czarodziejska kartka, czarodziejski przedmiot itp. Nie zabrakło również „Kaczuszek", „Czekolady". Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem brały w nich udział.
  Dziękujemy za ogromne zaangażowanie mam i ich pomysłowe przebrania oraz za słodki poczęstunek. Brawo! Brawo! Barwo!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364396

Ogląda nas

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola