ŚWIETO BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

  Dzień, w którym gośćmi w przedszkolu są dziadkowie i babcie, jest najwspanialszym dniem w życiu przedszkola.
  22 stycznia bieżącego roku w naszym przedszkolu panował podniosły nastrój oczekiwania Odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyło bardzo liczne grono zaproszonych gości. Najmłodsze „Świerszczyki" (wych. Halina Grajewska) swoją część artystyczną przedstawiły w sali. Natomiast „Biedronki" (wych Katarzyna Zieziulewicz), „Pszczółki"(wych. Anna Gładczuk) i „ Motylki" (wych. Bożena Zaniewska) witały swoje babcie i dziadków na sali gimnastycznej popisując się swoimi umiejętnościami muzycznymi i tanecznymi.: wierszami, inscenizacją i piosenkami.

Czytaj więcej: ŚWIETO BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

XVII PRZEDLĄD WIDOWISK KOLĘDNICZYCH I PASTORAŁEK

  „Idziemy tu do Was z nie lada kolędą, ciekawe tu rzeczy opowiadać będą. Jako że Polacy w tradycji to mają, i co roku o tej porze jasełka przedstawiają...".
  Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły tegoroczny Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych i Pastorałek . Już po raz XVII pod kierunkiem wych. p. Anny Gładczuk i p. Bożeny Zaniewskiej, nasze przedszkole wzięło udział w tymże przeglądzie. W specjalnie przygotowanych przez rodziców strojach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role.

Czytaj więcej: XVII PRZEDLĄD WIDOWISK KOLĘDNICZYCH I PASTORAŁEK

BAL KARNAWAŁOWY POŁĄCZONY Z CHOINKĄ W PRZEDSZKOLU

CHOINKA '16

  Styczeń to wyjątkowy czas w naszym przedszkolu. Kiedy za oknem mroźno i zimno, u nas jest wesoło i gorąco. Tak właśnie było 5 stycznia. W naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy połączony z choinką Bal prowadziła grupa animatorów ze studia artystycznego „Karuzela" z Białegostoku. Wszyscy ciekawie poprzebierani tańczyli podczas zabaw organizowanych przez prowadzących. Tego dnia do grup przedszkolnych przybyli Kowboje, Batmani, Rycerze, Krasnoludki, Wróżki, Księżniczki i wiele innych ciekawych postaci. Było dużo śmiechu i radości. Był również słodki poczęstunek w grupach przygotowany przez niezastąpione mamy. Wyśmienicie bawiły się zarówno dzieci, jak również rodzice i nauczycielki. Prowadzący organizowali zabawy i pląsy. Na zakończenie uroczystości zjawił się długo oczekiwany Mikołaj. Dzieci chętnie rozmawiały z sympatycznym gościem, który odchodząc zostawił dla każdego dziecka prezent. Dziękujemy Mikołaju!

ALARMOWE 112

ALARMOWE 112

  Rozpoczynając nowy rok kalendarzowy w naszym przedszkolu jesteśmy pełni sił i chęci do nauki nowych rzeczy, dlatego też 4 stycznia 2016r przyjechali do nas na nasze zaproszenie pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Białegostoku. Celem zajęcia było zapoznanie z pracą operatora numerów alarmowych i pracą ratowników medycznych. Pani Jola przekazała dzieciom informację, że wybierając numer 112 operator WCPR po błyskawicznej analizie sytuacji wybiera właściwą służbę - policję, pogotowie czy też straż pożarną. Poprawia to szybkość interwencji i bezpieczeństwo mieszkańców. Natomiast pan Szymon profesjonalnie pokazywał nam jak się należy zachować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym. Dzieci mogły same spróbować uciskania klatki piersiowej z użyciem fantoma. Zajęcie zakończyło się quizem pytań, na które przedszkolaki pięknie odpowiadali otrzymując upominki w postaci odblaskowych znaczków, smyczy, woreczków itp.
  Serdeczne podziękowanie składamy mamie Mikołaja p. Elżbiecie Sanik, dzięki której dzisiejsze zajęcie mogło się odbyć. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i zaproszenie w naszym imieniu przybyłych gości.

Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

  22 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe. Na spotkaniu obecna była pani wicedyrektor Teresa Sapieha, katechetka Agnieszka Boruch, harcerze oraz pracownicy. Ambasadorzy Betlejemskiego Światełka Pokoju wnieśli światło i podzielili się nim z najmłodszymi. Pani Agnieszka przeczytała fragment Pisma Świętego. Wykonaliśmy wspólny łańcuch, który potem został zawieszony przez harcerzy. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia, a na koniec zaśpiewaliśmy kolędę.

Świąteczne pierniczki u Biedronek

Świąteczne pierniczki u Biedronek

  Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem dzieci z grupy Biedronek postanowiły zadośćuczynić tej tradycji. W dniu 16 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia rodzice wraz z dziećmi spotkali się na wspólne pieczenie świątecznych pierniczków. Ciasta na pierniczki zostały już dzień wcześniej przygotowane przez mamy naszych milusińskich (tu wielkie podziękowania za hojność wszystkim Rodzicom, którzy zakupili potrzebne produkty oraz przygotowali ciasto).

Czytaj więcej: Świąteczne pierniczki u Biedronek

Statystyki

Odsłon artykułów:
2324246

Ogląda nas

Odwiedza nas 752 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola