Andrzejki w przedszkolu

  Wiek przedszkolny, to na pewno nie czas na poważne myślenie o zamążpójściu czy ożenku, ale na myślenie o wspaniałej zabawie, ciekawych konkursach – jak najbardziej tak.
  29 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczystość andrzejkową. Rodzice i wychowawczynie przygotowali każdej grupie inne atrakcje. Było wiele ciekawych, śmiesznych a także pouczających zabaw i konkursów.
Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Katarzyna Zieziulewicz

Konkurs plastyczny „Pieszy na piątkę”

  Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Urząd Miejski w Lipsku.
Dzieci miały wykonać, grupowo 3-4 latki, bądź indywidualnie 5-6 latki, pracę pod hasłem „Pieszy na Piątkę” przedstawiającą bezpieczne zachowania pieszych na drodze.
Motylki i Pszczółki (5-6 latki) przygotowywały prace w domu. Biedronki (3-4 latki) swój plakat  wykonały wspólnie w grupie, razem z wychowawczynią.

Katarzyna Zieziulewicz

„POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA” - Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

  Świerszczyki świętowały w swojej grupie, a Biedronki, Motylki i Pszczółki bawiły się razem na sali gimnastycznej. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczne.

  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Katarzyna Zieziulewicz

Święto Niepodległości w Przedszkolu

  Jedna ze "100 lip na stulecie Niepodległości" została posadzona na placu obok przedszkola. Przedszkolaki wraz z Paniami Dyrektor i wychowawczyniami posadziły pamiątkowe drzewko. Później Motylki, Pszczółki i Biedronki wzięły udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej. O godzinie 11.11 wraz z całą Polską odśpiewały hymn Polski w ramach bicia "Rekordu Dla Niepodległej".

„Jesienne pozdrowienia z Nadleśnictwa Płaska” - konkurs

  Nadleśnictwo Płaska w Żylinach zaprosiło przedszkolaki do wzięcia udziału w II edycji konkursu „Kasztanowy Leśnik”. Tym razem dzieci miały wykonać pocztówkę z wykorzystaniem materiałów roślinnych znalezionych w lesie. Przedszkolaki z grup Biedronki i Motylki odpowiedziały na to zaproszenie, przygotowując swoje prace podczas zajęć z paniami w swoich grupach.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 08.11.2018 r. Życzymy powodzenia.

"Dzień warzyw i owoców" u Świerszczyków

  Dnia 29.10.18r. w grupie dzieci 2,5-3 latków „Świerszczyki” odbyły się zajęcia otwarte dla wszystkich rodziców. W tym dniu obchodziliśmy „Dzień warzyw i owoców”. Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Na straganie”. Spośród zgromadzonych warzyw i owoców dzieci rozpoznawały poszczególne warzywa i owoce, nazywały je, określały kształt i kolor. Recytowały wiersz i śpiewały piosenkę promujące najczęstsze spożywanie warzyw i owoców, zawartość witamin. Dzieci wykonały szaszłyki z owoców, a rodzice sporządzili naturalny sok z warzyw i owoców. Na zakończenie zajęć odbyła się zdrowa degustacja.

Halina Grajewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412478

Ogląda nas

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola