Ułatwienia dostępu

W czwartek 8 grudnia 6-latki odwiedziły pobliską Bibliotekę Publiczną, gdzie zostały ciepło powitane przez Panią Izabelę i Panią Janinę, które przygotowały mnóstwo niespodzianek dla przedszkolaków.

Na początku dzieci miały okazję zapoznać się z pomieszczeniem czytelni, gdzie wysłuchały opowiadanie związane z historią Narodzin Jezusa i wypowiadały się na temat tego, w jaki sposób obchodzą Boże Narodzenie w swoich domach. 6-latki pokolorowały obrazek szopki, którą będą mogły zawiesić na choince. Następnie grupa odwiedziła wypożyczalnię oraz miała przyjemność obejrzeć wybrane książki.

Pod koniec wizyty podziękowaliśmy za wizytę i udaliśmy się do przedszkola z podarowanymi przez bibliotekę zakładkami z wizerunkiem ,,Mikołajka” – bohatera, którego już niedługo spotkamy w opowiadaniu. Starszaki zapewniały, że niedługo wrócą do biblioteki z rodzicami i rodzeństwem.