Ułatwienia dostępu

  Autorytet jest to prestiż osoby oparty na uznanych i cenionych w społeczeństwie wartościach. Jego idee i sugestie są odbierane przez innych jako najlepsze do naśladowania. Więc kogo możemy uznać za autorytet XXI  wieku?
  Żyjemy w świecie, którym zawładnął Internet. Więc myślę, że nikt się nie zdziwi faktem, iż najczęściej idolami młodzieży są Influencerzy - w świecie mediów społecznościowych osoba wpływowa, która może zmienić zdanie jej odbiorców na wszelakie tematy. Lecz coraz częściej tym autorytetem stają się  osoby szerzące nienawiść, propagandujące przemoc, można powiedzieć, że nic niereprezentujące sobą. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Takie są realia, im głupsze rzeczy zrobisz w Internecie, tym bardziej jesteś rozpoznawalny, lubiany. Mamy tutaj do czynienia z pewnym zanikiem wartości i wręcz paradoksem.
Lecz to tylko i wyłącznie my sami odpowiadamy za to, kogo postawimy sobie za autorytet. Przecież sam decydujesz, jakimi wartościami się kierujesz.

Julia Jamrozik kl.VIIa