Ułatwienia dostępu

  Szkoła jest ogromną częścią życia młodych ludzi. Zajmuje mnóstwo czasu. Wszyscy uważają, że jest taka okropna. Chciałabym wam przedstawić wszystkie plusy i minusy oraz udowodnić, że nie jest taka aż zła. Oczywiście te blaski i cienie będą inne w zależności od wieku dziecka i klasy, do której uczęszcza. Skupię się na tych wyższych klasach, gdzie szkoła nie jest już zabawą.

  Jednym z największych minusów jest czas. Spędzamy w szkole bardzo dużo czasu. Jest to około 7 godzin dziennie, 5 razy w tygodniu. To czas, kiedy jesteśmy fizycznie w szkole. Niestety to nie koniec. Po powrocie do domu mamy pracę domową. W wyższych klasach jest jej zazwyczaj dużo i zajmuje sporo czasu. Kolejną rzeczą jest nauka. Praktycznie każdego dnia mamy jakieś kartkówki i sprawdziany. Mamy również bardzo dużo przedmiotów. Jest ich kilkanaście, plus przedmioty nieoceniane, lecz obowiązkowe i każdy wymaga od nas pełnego przygotowania. Wiele osób twierdzi, że uczymy się bardzo wielu nie- potrzebnych rzeczy . Każdy w tym temacie ma inne zdanie i nie będę teraz się nad tym rozwodzić.
  Pora na plusy i na tym chciałabym się przede wszystkim skupić. Największe to przyjaciele i nauka podstaw. Zacznę od tego pierwszego. Powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie znajomi, to nie mielibyśmy już wcale ochoty tu przychodzić. Możemy powiedzieć że w szkole zawsze się coś dzieje, zawsze są jakieś,, odpały ". Spotykamy się codziennie z nimi, lepiej się poznajemy. Często właśnie w szkole poznajemy przyjaciół na całe życie. W szkole jest również miejsce na rozrywkę, są to dyskoteki , noce filmowe, imprezy klasowe, ogniska i wycieczki. To najlepsze momenty na integrację. Kolejny ważnym plusem jest nauka podstaw. Chodzi tu o pisanie, czytanie i liczenie. Tych rzeczy ciężko by było nauczyć się samemu. Gdyby nie szkoła , świat roiłby się od analfabetów. Dzięki niej możemy rozwijać swoje zainteresowania- zajęcia pozalekcyjne , kółka przedmiotowe. Szkoła uczy również samodzielności, odpowiedzialności, systematyczności, kultury i szacunku .
  Podsumowując. Mimo tego, że nauka trwa od czasu pójścia do 1 klasy i kończy się na szkole średniej , nie mówiąc już o studiach, to warto do niej chodzić. Po ukończeniu jej będziemy mieć sentyment i będziemy chcieli tam wrócić. Jest to czas dzieciństwa, niewinności, bo po ukończeniu szkoły będziemy musieli sami za siebie odpowiadać. Wkroczymy w  poważny okres dorosłości.

Weronika Krzywicka Klasa VIII