Spotkanie z Panem Policjantem w przedszkolu

  12 września 2016r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych miały spotkanie z policjantem - dzielnicowym asp. Pawłem Borodziukiem Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Zakończenie roku przedszkolnego

  23.06 2016 roku grono 6-latków pożegnało się z przedszkolem, paniami, kolegami i beztroską zabawą. Dzieci 4 i 5 –letnie przygotowały dla starszaków inscenizację, wiersze i piosenkę. Starszaki żegnając się z przedszkolem, dziękowały wszystkim, których w przedszkolu przez te lata spotkały. Panie dyrektor Maria Bieciuk i Teresa Sapieha wręczyły 6 - latkom pamiątkowe dyplomy ukończenia „starszaków" oraz podziękowania rodzicom, którzy w ogromny sposób zaangażowali się w rozwój naszego przedszkola. Wręczyły również list gratulacyjny p. Emilii Wiśniewskiej za trud i pomoc w bardzo wysokich osiągnięciach wokalnych na szczeblu wojewódzkim córki Julii.
  Wszystkim rodzicom, zaproszonym gościom dziękujemy za przybycie i miłe słowa. Naszym wychowankom życzymy miłych wakacji i powodzenia w uczniowskich zmaganiach.

Motylki i Biedronki w Wiosce Bajek

  9 czerwca w godzinach porannych Motylki i Biedronki wyruszały w podróż do Wioski Bajek w Kopcu koło Sztabina. Na przedszkolaki czekał Jagodowy Król z Panną Borówcznką.
  Dzieci razem z bohaterami utworu "Na jagody" pokonując rożne przeszkody poznały życie owadów i zwierząt leśnych. Wizyta u Jagodowego Króla w Wiosce Bajek zapewniła wszystkim niesamowitą zabawę, która długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Przedszkolaki z Lipska w Fikolandzie w Białymstoku

  Czerwiec to miesiąc zabaw i rozrywek dla naszych małych milusińskich. 6 czerwca w godzinach porannych 52 dzieci z trzech najstarszych grup naszego przedszkola wyruszyło na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszą atrakcją był pobyt w Centrum Zabaw. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tego typu instytucji tym większe były przeżycia i zaciekawienie naszych maluchów. Program przygotowany przez Fikoland specjalnie z okazji Dnia Dziecka zapewnił wszystkim niesamowitą zabawę, która długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Kolejną niespodzianką było zwiedzanie Komendy Straży Pożarnej oraz Centrum Powiadamiania Kryzysowego w Białymstoku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały wiadomości o pracy strażaków jak i operatorów numeru 112. Dziękujemy bardzo za miłe przywitanie.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

  01.06.2015r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu jak co roku na przedszkolaków czekało wiele niespodzianek. Grupa Świerszczyków razem ze swoją wychowawczynią i rodzicami wybrała się na zabawę do lipskiego Fikolandu. Natomiast grupy: Biedronki, Motylki i Pszczółki bawiła się wspólnie z animatorkami. Taneczna zabawa przebiegała na kolorowej w serpentyny i balony sali gimnastycznej, ponieważ niestety padał deszcz. Do wspólnej zabawy przedszkolaków zaprosiły Elsa i Anna z bajki „Kraina lodu".

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Festyn sportowy przedszkolaków

  31.05.2015 w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich-XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2016 odbył się festyn sportowy przedszkolaków. Turniej przygotował i zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego ZSS w Lipsku p. Leszek Zaniewski.
Wszystkie grupy ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami, którzy dopingowali swoje pociechy. stawiły się na godzinę 9.00 w sali gimnastycznej ZSS w Lipsku.
  Każda grupa w sposób szczególny przygotowała się do udziału w zawodach. Biedronki z wych. p. Katarzyną Zieziulewicz- czerwone koszulki, emblematy biedronek na koszulkach, Pszczółki- wych. p. Anna Gładczuk żółte koszulki, również z emblematami pszczółek a Motylki- wych. p. Bożena Zaniewska- niebieskie koszulki oraz kolorowe motylki. Grupom przydzielone zostały „maskotki" zgodnie z ich nazwą, a w role te wcieliły się uczennice klasy III A naszego gimnazjum.

Czytaj więcej: Festyn sportowy przedszkolaków

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316219

Ogląda nas

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola