Wizyta świętego Mikołaja Przedszkolu

   Odwiedziny świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po śniadaniu zawitał do naszego Przedszkola. Niektóre dzieci pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki dzielnie rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne.

Czytaj więcej: Wizyta świętego Mikołaja Przedszkolu

Andrzejkowa zabawa doskonała dla wszystkich Przedszkolaków

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj.
  Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.

Czytaj więcej: Andrzejkowa zabawa doskonała dla wszystkich Przedszkolaków

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. W tym tygodniu Pluszowe misie opanowały Przedszkole

   Misie „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć w grupach: Motylków i Biedronek - 21.11.2017r oraz  24.11.2017r. - Pszczółek i Świerszczyków. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach.

 Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Rozstrzygnięcie konkursu "KASZTANOWY LEŚNIK" w przedszkolu

   Przedszkolaki odebrały nagrody za udział w Konkursie "KASZTANOWY LEŚNIK" organizowanym przez Nadleśnictwo Płaska w Żylinach. Dzieci wykonały prace przestrzenne, w których głównym elementem były kasztany. 17 listopada pracownicy  Nadleśnictwa wręczali nagrody laureatom konkursu.

  • I miejsce zdobyła Weronika Wyrzykowska z grupy Pszczółek,
  • III miejsce zdobył Nicholas Thakkar z grupy Świerszczyków.

Wyróżnienia:

  • Agata Herman - grupa Świerszczyków,
  • Anita Sobolewska, Krystian Sztukowski, Piotr Rusiecki - grupa Motylków,
  • Maja Dobko, Patryk Pietrewicz, Piotr Krawczuk, Patrycja Bućko, Julia Mikucka, Andzelika Ryszkiewicz, Joanna Kozłowska, Patryk Żdanuk - grupa Pszczółek.

Dzień Dyni w grupie Motylków

  Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie.

  24 października w grupie Motylków obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Przedszkolaki odkrywały i poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych. Wydrążały nasiona z dyń, ozdabiały dynie, zrobiły sok dyniowy z owocami. „Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Zachęcił również do spróbowania potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez mamy. Zorganizowana została również wystawa prac wykonanych przez dzieci.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy z rodzicami, co widać na zdjęciach poniżej.

Pokaz baniek mydlanych w przedszkolu

  Ogromne kilkumetrowe bańki zachwycają! Zachwycają również tabuny maleńkich baniek. Jak zamknąć jedną bańkę w drugiej i w jaki sposób je rozdzielić? Jak wygląda bańkowy wąż, a jak bańkowa wieża?

Taki właśnie pokaz z bańką w roli głównej odbył się 17 października w przedszkolu. Dzieci brały aktywny udział w animacji, oglądając  między innymi świat z wnętrza bańki mydlanej.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2347546

Ogląda nas

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola