„Pszczółki" piszą pisanki

  W dniu 31.03.2017 r. grupa „Pszczółek" uczestniczyła w spotkaniu z twórczynią ludową p. B. Tarasewicz.
  Pani Basia zapoznała dzieci z regionalnymi tradycjami związanymi z Wielkanocą. Starszaki poznały też regionalną metodę pisania pisanek woskiem -batik. 5-latki pisały na jajkach mazakami, 6-latki zaś woskiem. Następnie jajka zostały zabarwione w naturalnych farbach, niektóre pisanki były nawet dwukolorowe. To zajęcie zachęciło przedszkolaki do kultywowania regionalnych tradycji.
  Dziękujemy p. Basi za tak ciekawe spotkanie w świątecznym klimacie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

  We wtorek 21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! Wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały ten dzień Aby podkreślić charakter obchodów przedszkolaki z grupy Motylki przyszły ubrane na zielono. Następnie wszystkie grupy wykonały Marzannę - symbol zimy i wesołym, barwnym korowodem przeszły okolicznymi ulicami, by powitać WIOSNĘ. Aby tradycji stało się zadość po przemarszu wszystkie Marzanny zostały uroczyście pożegnane - spalone przy okrzykach „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy ,a Wiosnę powitamy!". Pa, pa zimo!

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Dzieci lubią poezję"

  27 lutego 2017r.w kinie MGOK w Lipsku odbył się gminny konkurs recytatorski pod hasłem „Dzieci lubią poezję". W zmaganiach wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lipsku i z oddziału przedszkolnego z Bartnik w wieku 3- 6lat. Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców.

Czytaj więcej: GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Dzieci lubią poezję"

Walentynki u Biedronek

  14 luty był dla czterolatków z grupy Biedronek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Odwiedziły nas mamy i przyniosły lizaki - serduszka oraz pyszne ciasteczka, też w kształcie serduszek. Mama Szymona namalowała wszystkim dzieciom serduszka na policzkach. Wszystkie dzieci dostały kolorowe baloniki, a na koniec każde zrobiło Walentynkę.

PO RAZ XVIII PRZEDSZKOLAKI NA POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE WIDOWISK KOLĘDNICZYCH I PASTORAŁEK

  22 stycznia 2017r. w niedzielne przedpołudnie mali aktorzy działający w grupie teatralnej w Przedszkolu w Lipsku przedstawiły jasełka. Po raz XVIII nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie w ramach Przeglądu Widowisk Kolędniczych i Pastorałek organizowanym przez MGOK. Dziękujemy 5-6 latkom za ich wspaniały debiut oraz aktorską grę, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Dzieci do występu przygotowywały p. Katarzyna Zieziulewicz, p. Anna Gładczuk oraz p. Bożena Zaniewska. Przedszkolaki za swój występ otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 250zł, gry planszowe oraz słodkości. Zobaczcie, jak było pięknie!

Dzień Babci i Dziadka w grupie Świerszczyków

  Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z Babcią i Dziadkiem uczcić ich święto. Ta piękna uroczystość pozwala dzieciom na złożenie podziękowań swoim babciom i dziadkom za czas który poświęcają swoim wnukom, wspólne zabawy i spacery.
  Dzień Babci i Dziadka w grupie Świerszczyków miał miejsce 19 stycznia. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością Babcie i Dziadkowie, Pani Dyrektor Zespołu Szkół oraz mamy, które przygotowały pyszne poczęstunki.
  Dzieci wykonały przepiękną część artystyczną, recytowały wierszyki, a także obdarowały przybyłych drobnymi, własnoręcznie wykonanymi drobiazgami.
  Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy szczęścia i dobrego zdrowia!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2280112

Ogląda nas

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola