Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków

  23 kwietnia 2017r odbył się, już po raz kolejny, Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama Tata i ja". Do eliminacji przystąpiły dzieci w wieku 4 – 7 lat z Samorządowego Przedszkola w Lipsku.
Komisja konkursowa w składzie : p. Wioletta Rokita, p. Bożena Mucha oraz p. Karol Żabicki spośród 14 prezentacji wybrała dwoje solistów, którzy reprezentować będą gminę 12 maja 2017r. w wojewódzkiej edycji Festiwalu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku Są to : Emilia Paszko z piosenką „Puszek Okruszek" i Kinga Margielewicz z piosenką „ Laleczka z saskiej porcelany (wych. Anna Gładczuk).

Czytaj więcej: Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków

„Domy i domki" – gminny konkurs plastyczny

  20 kwietnia 2017r wszystkie grupy przedszkolne zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej. Został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny ph „Domy i domki". Na tegoroczny konkurs zgłoszono 73 prace wykonane przez dzieci w wieku 3 – 7 lat z naszego przedszkola w Lipsku. Komisja w składzie: Beata Borodziuk - Członek Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych, Sabina Żabicka – wieloletnia Dyrektor Przedszkola oraz Stanisława Piwnicka – Główna Księgowa w MGOK, oceniła prace najmłodszych artystów i postanowiła przyznać wyróżnienia autorom tych najlepszych.

Czytaj więcej: „Domy i domki" – gminny konkurs plastyczny

Spotkanie Wielkanocne "Dookoła pisanki"- zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Motylki

  Tym razem spotkanie wielkanocne w grupie Motylki odbyło się w formie warsztatów. 10 kwietnia 2017r. zainteresowane mamy wzięły udział w ozdobieniu styropianowego jajka metodą „karczochową". Zajęcia z rodzicami prowadziła p. Janina Ciwoniuk .Ich małe pociechy w tym samym czasie ozdabiały swoje jajka cekinami i kolorową wstążką. Na zakończenie zajęć wszyscy byli zachwyceni z efektu swojej pracy. Dziękujemy p. Jasi za poświęcony czas i podzielenie się swoimi umiejętnościami plastycznymi.

PISANKI W WYKONANIU GRUPY MOTYLKÓW

  30.03.2017r. dzieci z grupy Motylków wych. Bożena Zaniewska postanowiły własnoręcznie spróbować nauczyć się pisania wydmuszek metodą batikową. W tym celu jak co roku wybraliśmy się do MGOK-u do p. Barbary Tarasewicz. Twórczyni ludowa przybliżyła dzieciom metodą batikową, dzięki której na terenie naszej gminy przed świętami wielkanocnymi ozdabiało się i nadal się ozdabia wydmuszki z jajek. Dzieci 6-letnie ozdabiały swoje wydmuszki woskiem, natomiast 5latki próbowały swoich sił mazakami. Zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki mogły się wykazać swoją kreatywnością i fantazją. Dziękujemy bardzo pani Basi za poświęcenie swojego czasu dzieciom.

„Pszczółki" piszą pisanki

  W dniu 31.03.2017 r. grupa „Pszczółek" uczestniczyła w spotkaniu z twórczynią ludową p. B. Tarasewicz.
  Pani Basia zapoznała dzieci z regionalnymi tradycjami związanymi z Wielkanocą. Starszaki poznały też regionalną metodę pisania pisanek woskiem -batik. 5-latki pisały na jajkach mazakami, 6-latki zaś woskiem. Następnie jajka zostały zabarwione w naturalnych farbach, niektóre pisanki były nawet dwukolorowe. To zajęcie zachęciło przedszkolaki do kultywowania regionalnych tradycji.
  Dziękujemy p. Basi za tak ciekawe spotkanie w świątecznym klimacie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

  We wtorek 21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! Wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały ten dzień Aby podkreślić charakter obchodów przedszkolaki z grupy Motylki przyszły ubrane na zielono. Następnie wszystkie grupy wykonały Marzannę - symbol zimy i wesołym, barwnym korowodem przeszły okolicznymi ulicami, by powitać WIOSNĘ. Aby tradycji stało się zadość po przemarszu wszystkie Marzanny zostały uroczyście pożegnane - spalone przy okrzykach „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy ,a Wiosnę powitamy!". Pa, pa zimo!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396202

Ogląda nas

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola