Ułatwienia dostępu

  Święto uśmiechu obchodzone jest od 1999 roku i wypada w pierwszy piątek października. W 2020 roku Dzień Uśmiechu w naszej szkole obchodziliśmy 2 października.

  Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną i zachęcał uczniów do założenia elementu ubrania w kolorze żółtym. Kto chciał mógł  samodzielnie wykonać uśmiechniętą buźkę i przykleić ją do koszulki, bluzy czy plecaka.

  "Smiley face" ( uśmiechnięta buźka) symbolizuje bezinteresowny uśmiech i radość życia, czyli to, czego tak bardzo nam brakuje na co dzień, gdy wpadamy w wir obowiązków i od rana do wieczora jesteśmy pochłonięci odhaczaniem kolejnych zadań w naszych kalendarzach. Światowy Dzień Uśmiechu ma nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.