Ułatwienia dostępu

Profilaktyka

Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK w naszej szkole od października 2023 r. do marca 2024 r. realizowano ogólnopolski program edukacyjny „Dziel się uśmiechem”. Przystąpili do niego uczniowie kl. I – III.

  Obchodząc, 16 listopada  Szkolny Dzień Przeciw Przemocy i Agresji, chcemy zaakcentować, że nie ma w naszej szkole przyzwolenia na tego typu zachowania oraz pokazać, jak opanować negatywne emocje, aby nie skupiać ich na drugiej osobie.

  8 XI 2023 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji promującej zdrowe śniadania. Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania. Klasa IIa przygotowała drugie śniadanie podczas zajęć. Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w tym dniu zjedli wspólnie drugie zdrowe śniadanie w szkole.  Inicjatorem akcji był Szkolny Zespół ds. Profilaktyki.

  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,BĄDŹ KUMPLEM – NIE DOKUCZAJ”

  Zespół do spraw profilaktyki zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem ,,BĄDŹ KUMPLEM – NIE DOKUCZAJ”. Ideą konkursu jest szerzenie przyjacielskich, koleżeńskich relacji rówieśniczych.

  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w naszej szkole zrealizowano szereg zadań.

  Konkurs grafiki komputerowej ,,Słowa krzywdzą! Stop hejtowi w sieci” dobiegł końca. Tematyka i cel konkursu były niezwykle istotne, gdyż w dobie tak ogromnej popularyzacji informatycznej, dochodzi do niewłaściwych zachowań w sieci. Hejt to stosunkowo nowe zjawisko, ale na pewno negatywne.