Ułatwienia dostępu

  Wszystkich uczniów oraz Rodziców/Opiekunów zachęcamy do oddania głosu w projekcie.

  Projekt „Pod biało-czerwoną” https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji nasza gmina musi zebrać 100 głosów poparcia. Jak to zrobić? Należy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl i w ankiecie, w polu miejscowość należy wybrać nazwę naszej gminy tj. Lipsk. Głosowanie trwa do 11 listopada.

  Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

  Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

  Głosować można do 11 listopada 2020 r.

Barbara Aleksiejczyk
Dyrektor ZSS w Lipsku