Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/22 wynosi: 1 dziecko – 40 zł, 2 dziecko – 35 zł, 3 i kolejne – 30 zł. Składki na RR można wpłacać u wychowawcy klasy lub na konto: Bank Spółdzielczy w Suwałkach, 52 9359 0002 0092 1047 2001 0103, odbiorca: ZSS w Lipsku, ul Szkolna 1. W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, klasa.

  Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. W pierwszych dniach jesieni 30 września 2019 w naszym przedszkolu w grupie Motylki odbyło się „Święto Ziemniaka”.

W tym roku bardziej niż w ubiegłych latach przedszkolakom została przybliżona wartość tego warzywa. Dzieci ubrane na brązowo jako pierwsze zadanie miały z domu przynieść „Ziemniaka Dziwaka.”, z którego wykonały jakiegoś śmiesznego cudaka. Pomysłowości w pracach nie zabrakło. Na dzieci w tym dniu czekały również liczne „ziemniaczane konkurencje”. Pierwszą z nich były „wykopki”, przedszkolaki miały za zadanie przy użyciu własnych rąk posadzić, a następnie wykopać ziemniaki. Zabawą przy której dzieci wraz z dwójką mam super się bawiły to „Gorący kartofelek” Sprawiło to im nie lada frajdę. Następnie mogły się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach „Kelnera” wyścig z ziemniakiem na łyżce. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął również ziemniaczany chipsowy poczęstunek. Dziękujemy paniom Wioli i Basi za poświęcony czas Motylkom.

Bożena Zaniewska