Ułatwienia dostępu

  Nadchodzące Święta Wielkanocne były okazją do poznania tradycji i zwyczajów wielkanocnych. 6-latki zapoznały się z różnymi sposobami ozdabiania jajek, w tym z naszym regionalnym – techniką batiku szpilkowego – pisanie woskiem na wydmuszkach. Wykonały też ozdoby i dekoracje świąteczne do domu i przedszkola. Dekorowały pisanki różnymi technikami i wzorami.

  Odwiedziły Muzeum Lipskiej Pisanki, gdzie miały okazję obejrzeć nie tylko pisanki z naszego regionu, ale i z innych części Polski i zza granicy. Poznały też etapy pisania pisanek oraz pisankarki z naszego regionu. Z zachwytem oglądały i podziwiały różne pisanki i sposób ich dekorowania.

  Miały też okazję zobaczyć dawne narzędzia rolnicze i naczynia stosowane w gospodarstwie oraz wygląd kuchni, sprzętów codziennego użytku. Wycieczka była udana, a starszaki dowiedziały się wielu ciekawostek. Obejrzały też olbrzymią pisankę stojącą przy muzeum i wzory na niej.

  Będąc na spacerze w parku zaobserwowały zawieszone kolorowe pisanki z regionalnymi wzorami. Z zachwytem je oglądały. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

  Teraz czekają w domach na rodzinne święta i odwiedziny zajączka wielkanocnego.

  Życzymy wszystkim Wesołego Alleluja!

                                                                                                                                                               Wychowawczyni – Anna Gładczuk