Ułatwienia dostępu

  2 grudnia czterolatki z grupy Motylki odwiedziły panią Izę w Bibliotece Publicznej.  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z miejscem, w którym jest tyle książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Dowiedziały się również jak można stać się czytelnikiem biblioteki. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Bibliotekarka zaprosiła dzieci do czytelni i zapoznała z książką w której poznały historię narodzenia Jezuska w „Opowieści o Bożym Narodzeniu”. Następnie pokolorowały pięknie obrazki świętej rodziny i razem z panią Izą i Jasią włożyły do wcześniej przygotowanych stajenek.  Czterolatki z zajęć w bibliotece wyszły z uśmiechem na twarzach.