Ułatwienia dostępu

  13.X.2023 roku do naszej sali przybyły dzieci przebrane za różne warzywa i owoce. Stroje były przepiękne, za przygotowanie dziękujemy naszym kochanym Rodzicom.

Każdy indywidualnie zaprezentował swoje przebranie. W dalszej części bawiliśmy się w różne owocowo-warzywne zabawy i zadania. Rozpoznawaliśmy po dotyku warzywa i owoce i je segregowaliśmy do odpowiednich kół. Szukaliśmy w sali ukrytych obrazków warzyw i owoców. Tańczyliśmy przy owocowo-warzywnych piosenkach, z podziałem na owoce i warzywa w parach-owoc-warzywo, warzywo-warzywo i owoc-owoc. Składaliśmy też połówki owoców z części w całość. Ale czekało na nas jeszcze najtrudniejsze wyzwanie – przygotowanie owocowych szaszłyków. Po umyciu owoców kroiliśmy je na części na deseczkach drewnianym nożykiem. Pokrojone układaliśmy do misek. Następnie na patyczki wkładaliśmy różne owoce robiąc szaszłyki. Schrupaliśmy je ze wielkim apetytem. Wcale nie potrzebowaliśmy słodyczy. Na zakończenie tego pracowitego dnia kolorowaliśmy swoje ulubione owoce i warzywa.

  Bawiliśmy się wspaniale. Dostarczone do naszych brzuszków witaminki z pewnością dodadzą nam sił i będziemy zdrowi.