Ułatwienia dostępu

  12 października 2022 r. był dniem wyjątkowym dla naszych najmłodszych uczniów. Tego dnia pierwszaki świętowały już od rana. Przepięknie ubrani, bez plecaków, z niecierpliwością oczekiwali na przybycie rodziców.

Podczas uroczystego apelu dzieci zaprezentowały się w montażu słowno – muzycznym przygotowanym pod kierunkiem swoich wychowawczyń- p. Barbary Szczepanik i p. Alicji Danilczyk. W akademii brali udział również uczniowie z klas trzecich i czwartych. Pani dyrektor Barbara Aleksiejczyk odczytała uroczysty akt ślubowania, po czym pani wicedyrektor Teresa Sapieha dotykając prawego ramienia każdego ucznia pasowała go na pierwszoklasistę. Na zakończenie akademii uczniowie kl.1a zaprezentowali się w  krakowiaczku przygotowanym pod kierunkiem swojej wychowawczyni, a klasa 1b zatańczyła kujawiaczka przygotowanego pod kierunkiem p. Karoliny Karpińskiej. Uroczystość uświetniły tańce przygotowane przez mażoretki, którymi opiekuje się p. Karolina Karpińska. Pozostała część uroczystości odbyła się już w klasie. Wychowawczynie wręczyły pierwszakom dyplomy, a na zakończenie był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.