Ułatwienia dostępu

  9 grudnia klasy I – III wyjechały na Wielki Bal Mikołajkowy do Białegostoku. Spotkało nas tam wiele atrakcji, m.in. zabawy, konkursy z nagrodami, taniec wśród baniek mydlanych, kolorowe tatuaże, zamykanie w bańce mydlanej, dmuchańce, wata cukrowa, popcorn oraz zupka – krem z dyni. Zabawę zakończyła niecierpliwie oczekiwana wizyta Mikołaja.

Następnie pojechaliśmy do Supraśla. Tu  zwiedziliśmy Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Zdobyliśmy wiele wiadomości o produkcji papieru i historii drukarstwa. Udało nam się samodzielnie wydrukować tekst na XIX – wiecznej maszynie drukarskiej.

Po Supraślu spacerowaliśmy z p. Kasią, która opowiadała o ciekawych wydarzeniach z przeszłości miasta i związanych z nim legendach. Spotkaliśmy legendarną postać – Ducha Puszczy, który jednych przestraszył,  a  innych rozbawił. Będzie co wspominać!