Ułatwienia dostępu

  Podlaski Teatr Współczesny w Augustowie przygotował spektakl pod tytułem  "Szkoła.pl”. Nasi uczniowie obejrzeli to przedstawienie 28.02.23 r. w sali MGOK i mogli wyciągnąć wnioski właściwe dla siebie w kontekście relacji w grupie rówieśniczej, potrzeb i problemów nastolatków, wreszcie uzależnień, tak modnych i łatwo dostępnych w dzisiejszych czasach.

  Spektakl opisuje futurystyczną wizję szkoły i skupia uwagę na wpływie postępu technologicznego na relacje międzyludzkie wśród szkolnej grupy społecznej. Porusza również ważne aspekty problemów z jakimi przyszło się mierzyć współczesnej  młodej osobie. Fobie, depresja, zaburzenia, lęki, uzależnienia, czy problemy psychiczne. Model funkcjonowania społeczeństwa w czasie rzeczywistym niejako wymusza na współczesnym człowieku pewne schematy, które coraz bardziej oddalają nas od samych siebie. Jeszcze do 3 lat wstecz nikt nie powiedziałby, że można przenieść szkołę do internetu. Jednak wiemy, że taki czas nastał. Czy był to dobry czas? Czy tak może wyglądać szkoła przyszłości? Jak wygląda komunikacja społeczna w wirtualnym świecie? Odpowiedzi na te i inne pytania były wyraźnie pokazane w spektaklu.

  Bądźmy realni!  Żaden, nawet  najbardziej „wypasiony” smartfon nie odda emocji, uczuć, które budują naszą relację z drugim człowiekiem. Tylko szkoły pełne gwaru dają mam możliwość właściwego przeżywania, odczuwania, dzielenia się,  zauważania potrzeb innych, bycia wrażliwym, dobrym, wolnym człowiekiem.