Ułatwienia dostępu

  Strażacy od zawsze fascynują dzieci swoją odwagą, sprzętem i gotowością do pomocy w trudnych sytuacjach, dlatego też wizyta w miejscowej placówce OSP to marzenie wielu maluchów. 27 września 2023 r. uczniowie z kl. 2a mieli okazję zrealizować to marzenie i zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca prawdziwych bohaterów.

  Pierwszym punktem programu było spotkanie z prezesem straży pożarnej p.Grzegorzem Karniłowiczem, który przywitał dzieci serdecznym uśmiechem. Opowiedział im o codziennej pracy strażaka oraz o tym, jak ważna jest ich służba dla społeczeństwa. Dzieci miały okazję zadawać pytania i dowiedzieć się, co inspiruje strażaków do podejmowania tak trudnych wyzwań.

  Następnie przyszedł czas na najbardziej ekscytującą część wizyty – oglądanie strażackiego sprzętu. Dzieci mogły zobaczyć wóz strażacki, wyposażony we wszystko, co niezbędne do gaszenia pożarów i ratowania ludzkiego życia, spróbować swoich sił w polewaniu wodą za pomocą węża. Największym hitem okazał się jednak podnośnik koszowy. Dzieci były zachwycone, gdy mogły wejść do kosza i zostać podniesione na znaczną wysokość. Z tej perspektywy mogły podziwiać panoramę miasta i poczuć się jak prawdziwi bohaterowie ratujący ludzi z opresji.

  Wycieczka do straży pożarnej była niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Dzieci opuszczały strażnicę z uśmiechem na twarzy i głębokim szacunkiem dla pracy strażaków. To wyjątkowe doświadczenie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy serdecznie za możliwość uczestniczenia w tej wycieczce i ciepłe przyjęcie. Wszystkim strażakom życzymy zdrowia, siły i wytrwałości w tej, jakże niebezpiecznej pracy na rzecz wszystkich ludzi.