Ułatwienia dostępu

  12 października 2023r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Tego dnia pierwszoklasiści niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia.

  Najpierw musieli przedstawić swój program artystyczny. Utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczeństwem, radością uczenia się i poznawania świata. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania p.wicedyrektor  T.Sapieha dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając symbolicznym ołówkiem ramion dzieci.

  Po skończonej uroczystości mali bohaterowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wspaniałych przygód z nauką.