Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/22 wynosi: 1 dziecko – 40 zł, 2 dziecko – 35 zł, 3 i kolejne – 30 zł. Składki na RR można wpłacać u wychowawcy klasy lub na konto: Bank Spółdzielczy w Suwałkach, 52 9359 0002 0092 1047 2001 0103, odbiorca: ZSS w Lipsku, ul Szkolna 1. W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, klasa.

  To była prawdziwa lekcja historii. Uczniowie kl.8 wybrali się szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej po Lipsku. Pierwszym przystankiem był Kopiec Wolności usypany na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Następnie zatrzymaliśmy się przy obelisku poświęconym błogosławionej Mariannie Biernackiej. Mieliśmy również okazję wejść do domu rodzinnego naszej bohaterki. Przy pomniku „Zginęli za Polskę” uczciliśmy minutą ciszy pamięć 180 mieszkańców Lipska poległych na frontach II wojny światowej i w miejscach kaźni. Na cmentarzu złożyliśmy hołd żołnierzom przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym przystankiem był kościół. Tu uczniowie poznali historię ocalenia ludności lipskiej przez Stanisława Żłobikowskiego w czasie I wojny światowej. Jemu został poświęcony obelisk naprzeciwko lipskiego muzeum. I tak zakończyliśmy nasz spacer. Pamiętaliśmy również o Miejscach Pamięci Narodowej w okolicach Lipska. Jest to zbiorowa mogiła w Jasionowie, pomnik poświęcony powstańcom 1863 r. w Skieblewie oraz obelisk poświęcony 15 -tu zamordowanym mieszkańcom w Siółku. Do tych miejsc dotarli uczniowie naszej klasy i złożyli tam hołd.

M. Danilczyk