Ułatwienia dostępu

Jedną z ulubionych postaci Bożego Narodzenia jest św. Mikołaj, biskup Miry. Od wczesnego dzieciństwa darzymy go szczególną sympatią, bo przecież przynosi nam prezenty. A co stałoby się, gdyby ten święty się zbuntował?

Taką historię przedstawili nam uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Wsparci przez Kacpra z kl. VIII oraz Antka z kl. Va, pięknie przypomnieli nam o potrzebie ofiarności wobec innych ludzi. Kółko taneczne „Mała Pasja” wprowadziło nas w nastrój zimowy prezentując taniec śnieżynek.

Historia „patrona daru człowieka dla człowieka” została zaprezentowana publiczności dwukrotnie- 19.12.2019 r. – podczas tradycyjnej wigilii w M-GOK-u oraz 20.12.2019 r.- w szkole.

Przedstawienie, inspirowane bajką ks. M. Malińskiego, przygotowały panie Ewa Parfieńczyk, Ewa Sapieszko, Agnieszka Boruch. O oprawę muzyczną zadbała p. Wioletta Rokita. Taniec śnieżynek przygotowały panie Wioletta Rokita i Krystyna Bochenek.

„W świąteczne dni niezwykła jest miłości moc

Gdy dzielimy ją wśród ludzi wokół nas

W cudowną noc zatrzymaj się i w siebie patrz:

NAJLEPSZE PREZENTY UKRYTE SĄ W SERCACH. W GŁĘBI SERCA JE MASZ.”

  Wraz z jasełkowymi aktorami i ich opiekunami życzymy wszystkim, byście w Święta Bożego Narodzenia zostali obdarowani wszelkimi potrzebnymi darami płynącymi prosto z serca.