Ułatwienia dostępu

  Dnia 25 listopada 2019 r. obchodziliśmy w szkole Szkolny Dzień Przeciw Przemocy. Święto bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka rozpoczęliśmy już na początku miesiąca. Uruchomiono w klasach I – III Skrzynkę Dobrych Uczynków, do której uczniowie wrzucali zapisane na kartkach dobre zachowania wobec innych.

Wszyscy chętnie podjęli indywidualne zobowiązania pomagania innym. Dzieci uświadomiły sobie, jak niewiele trzeba, by pomagać innym i ich uszczęśliwić. Podsumowanie wydarzenia nastąpiło pod koniec miesiąca. Pedagog szkolny przeprowadził w każdej klasie lekcję wychowawczą na temat: ,,Gdzie mieszka dobroć?”. Uczniowie podliczyli dobre uczynki zgromadzone w pudełkach i wykonali plakaty, które zaprezentowane są na szkolnym korytarzu. Klasy IV – VIII wykonały plakaty z obrysowanych i wyciętych z papieru swoich dłoni i udekorowali nimi drzwi swoich klas. Wychowawcy przeprowadzili lekcje ,,Stop przemocy”.