Ułatwienia dostępu

  9 października uczniowie klasy II b i III b uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznać osobiście pisarza, autora takich książek jak: „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Wielka wyprawa Ciumków”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, czy „Noskawery”.

  Pan Paweł opowiadał o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczął przygodę z pisaniem dla dzieci. W trakcie spotkania zapraszał swoich gości na przysłowiową „rozmowę przy kawie lub herbacie”. Uczniowie od razu zauważyli pasję, z jaką pisarz opowiada o swoich dziełach i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w jego opowiadania. Po oficjalnej części spotkania uczniowie mieli możliwość kupienia wybranej książki i uzyskania autografu od autora. Spotkanie zostało zorganizowane przez Augustowski Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w ramach projektu „A właśnie, że czytam!” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Agata Karczewska