Ułatwienia dostępu

  Każdego roku 22 lutego obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej - to święto przyjaźni harcerzy i skautów na całym świecie.

W ten wyjątkowy dzień składają oni sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. W tym też dniu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lipsku podczas długiej przerwy nasi harcerze zaprosili swoich kolegów oraz przedszkolaków z grupy Motylki, aby go uczcić tańcząc Belgijkę. Kolejnego dnia 23 lutego 2024r. harcerskie CZUWAJ nabrało szczególnego wielkopostnego znaczenia. Nasza drużyna prowadziła nabożeństwo drogi krzyżowej w kościele parafialnym w Lipsku. W zadumie, wraz z wiernymi, podążaliśmy od stacji do stacji rozważając, w jaki sposób męka i śmierć Jezusa łączą się z naszym harcerskim życiem. Trzeciego dnia 24.02.2024 odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Suchowoli, aby świętować Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej zorganizowany przez 10 Suchowolska Drużyna Harcerska "Centrum Europy". Obchody rozpoczęliśmy świeczkowiskiem, które rozpalili drużynowi działający w naszym hufcu. Uczestniczyliśmy również w uroczystej Mszy Świętej. Hasłem przewodnim tegorocznego DMB jest recykling, zatem każda drużyna musiała wykonać prezent właśnie z recyklingu. Podczas spotkania mieliśmy okazję zmierzyć się w wielu konkurencjach z innymi drużynami. Sprawdziliśmy nie tylko swoją wiedzę, ale również sprawność fizyczną oraz kreatywność. Ten dzień był szczególnie ważny dla dwójki naszych harcerzy. Swoje przyrzeczenie harcerskie w obecności Zastępczyni Komendanta Chorągwi hm. Natalii Janucik i Komendanta Hufca hm. Łukasza Kojta złożyli dh. Zosia i dh. Szymon.

  Życzymy wszystkim druhom i druhnom z okazji naszego święta wielu przygód na harcerskiej drodze życia!