Ułatwienia dostępu

  W sobotę 15 grudnia w ramach obchodów 15 lecia powstania drużyny instruktorzy zorganizowali chętnym harcerzom wyjazd do Warszawy. Wycieczkę naszą rozpoczęliśmy wcześnie rano.

Jak to na urodzinach bywa nie mogło zabraknąć również tortu z piętnastką, która zapłonęła w autokarze, podczas drogi do stolicy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. To interaktywne muzeum upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Następnie obejrzeliśmy panoramę Warszawy z trzydziestego piętra tarasu widokowego najwyższego budynku w Polsce, Pałacu Kultury i Nauki. Kolejna atrakcja naszego wyjazdu to zajęcia i warsztaty w Centrum Nauki Kopernik. Młodzież mogła poczuć się jak prawdziwi naukowcy, przeżyć różnego rodzaju doświadczenia, szukać odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz samodzielnie eksperymentować. Na koniec naszej wycieczki instruktorzy zaplanowali świąteczny spacer po Starówce i Nowym Świecie w blaskach kolorowych światełek i ozdób świątecznych. W późnych godzinach wieczornych trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.