Ułatwienia dostępu

Witam.

Dzisiaj kilka zadań z treścią na logiczne myślenie. Ale za nim przejdziesz do pracy trochę się zrelaksuj.

Zagraj z rodzeństwem w „państwa miasta”, albo spróbuj nauczyć się żonglowania, najpierw 2, a później 3 piłeczkami lub po prostu pograjcie w „kalambury”.

Teraz już możesz przejść do rozwiązywania zadań. Oto propozycja dla ciebie.

  1. W poniedziałek Ala przesłała zdjęcie do pięciu przyjaciół. Każdy, kto otrzymał zdjęcie, przesyła je w następnym dniu do dwóch swoich przyjaciół, którzy tego zdjęcia jeszcze nie otrzymali. W jakim dniu tygodnia łączna liczba osób, które otrzymały to zdjęcie, przekroczy 100?
  2. Panowie Czapski, Młot, Rogalik i Kiełbasa są doskonałymi rzemieślnikami i reprezentują zawody: czapnika, kowala, piekarza oraz rzeźnika. Żaden z nich nie nosi nazwiska wiążącego się z wykonywanym zawodem. Ani  Młot, ani Rogalik nie jest czapnikiem. Rzeźnikiem nie jest Czapski. Kowalem nie jest Rogalik. Pytanie, kto kim jest?
  3. Cegła waży 1 kg i pół cegły. Ile waży cegła?
  4. Ile razy należy rzucić standardową sześcienną kostką do gry, aby mieć pewność, że przynajmniej jeden wynik powtórzy się?
  5. Ząbki znaczka pocztowego – jest ich w sumie 86. Strona poprzeczna ma 5 ząbków mniej niż podłużna. Ile ząbków ma każdy z boków?
  6. Ewa, Olga, Adam, Bartek i Tomek grają w piłkę. Zasady w tej grze są następujące: dziewczynka podaje piłkę do dziewczynki lub do chłopca, a chłopiec do innego chłopca, ale nie do tego, od którego właśnie piłkę otrzymał. Grę rozpoczyna Ewa, podając piłkę do Adama. Kto wykona piąte podanie piłki?
  7. W zeszłym roku dla babci Basi zajęło 3 tygodnie, aby zrobić niebieskie szale na prezent dla wszystkich wnucząt. W tym roku chce im dać czerwone szale, a jej córka Ania będzie jej pomagać w robieniu na drutach. Ani zajęłoby 11 tygodni dzierganie kompletu szalików, jeśli by pracowała sama. Jak długo potrwa, jeśli obie zakończyły pracę i jeśli pracują razem?
  8. Na tablicy napisano liczby1,2,3,4,5,6,7. Tosia zapisała do zeszytu3spośród nich, których suma była równa 8. Natomiast Zosia spośród liczb z tablicy zapisała3liczby, których suma byłarówna7. Ile takich samych liczb wybrały te dziewczynki?
  9. Chłopiec i dziewczynka wspięli się na drzewo, aby zerwać wiśnie do ciasta. Ponieważ dziewczynka była starsza, zebrała dwa razy więcej wiśni od chłopca. Razem przynieśli do domu 72 wiśnie. Ile wiśni zerwało każde z dzieci? 

Jeżeli uda ci się rozwiązać kilka z tych zadań. Prześlij do mnie zdjęcie, na którym będziesz ty i twoja praca.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam was serdecznie. Trzymajcie się, do zobaczenia.