Ułatwienia dostępu

Witam, co najlepszego przydarzyło Ci się w minionym tygodniu? Co dobrego zrobiłeś? Z czego jesteś dumny? A za co byłeś chwalony? Możesz pochwalić się, pisząc do mnie (Messenger, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub przed koleżanką, kolegą, domownikami.

Obejrzyj krótki filmik

„Kilka słów o poczuciu własnej wartości”

https://www.youtube.com/watch?v=GutSBEon4gE

Skoki tygrysa-troszkę inaczej-czy sobie poradzisz?

Przygotuj książkę, taką bez obrazków, jeżeli nie masz, to może być podręcznik i wskaźnik.  Pamiętaj o podpórce pod książkę, cichej muzyce i o tym, że tylko oczy się ruszają-głowa nie!

  1. Zrób gimnastykę oka - głowa nieruchomo, oczy patrzą w prawo, w lewo, do góry, na dół-powtórz 3 razy.
  2. Kartkowanie - skacz z kartki na kartkę, dotykając wskaźnikiem wyraz na każdej stronie-szybko, ale dokładnie. Szybko przekładaj kartki.
  3. Zygzak/wąż - suń wskaźnikiem po każdej stronie tekstu, robiąc nim ruchy podobne do ruchów wijącego się węża (zacznij od lewej strony wersu, ciągnij wskaźnik do prawej i jak wąż spływaj na dolny wers-od prawej płyń do lewej, tam w dół jak wąż na kolejny wers, itd. - wzrok pędzi po wersach za wskaźnikiem-8 minut.
  4. Ciągnij wskaźnikiem pod wersem, staraj się widzieć każdy wyraz, ale nie czytaj, nie musisz pamiętać wyrazów. Stopniowo zwiększaj tempo – 8 minut.
  5. Ćwicz codziennie.

Bądź jak Picasso

Przeczytaj zadanie do końca. Przygotuj wszystko do pracy.

Stronę kartki podziel ołówkiem na pół. Narysuj na jednej i na drugiej połówce duży kształt głowy. Przygotuj nożyczki, klej i stare kolorowe gazety lub niepotrzebne zeszyty ćwiczeń z ubiegłych lat. Zadanie polega na wycięciu z gazet lub zeszytów ćw. oczu, uszu, ust, nosa, włosów i stworzenie niepowtarzalnego i ciekawego kolażu twarzy, możesz użyć też częściowo kredek-do narysowania innych elementów ( nie wiem, może okulary, piegi, rumieńce). Twarze mają się wyraźnie różnić emocjami, np. złość, gniew, druga radość, zachwyt.

Która twarz jest przyjemniejsza? Z którą chciałbyś się zaprzyjaźnić? Pomyśl, czy twoja twarz częściej jest radosna czy gniewna?

Jak zrobić piłeczkę antystresową?

Przygotuj: szklankę mąki ziemniaczanej, 1/2 szklanki wody, balon, plastikową butelkę, markery (do ozdoby).

Jeśli chcesz zrobić piłeczkę antystresową w 54 sekundy, wsyp mąkę ziemniaczaną do plastikowej butelki, dolej wody, zakręć i dokładnie wstrząśnij. Nadmuchaj balon i nałóż go na szyjkę butelki (zamiast korka). Obróć do góry nogami i naciskaj butelkę, by masa szybko wpadła do wnętrza balona. Zdejmij balon z butelki i powoli wypuszczaj z niego powietrze. Zawiąż supełek i namaluj markerem uśmiechniętą buźkę.

Piłeczka pomaga w stresie, zmartwieniu, a nawet gniewie Twoim lub innych osób-możesz ją zrobić jako prezent komuś.

Złap muchę!

Bardzo prosta, a przy tym zabawna gra na nudę. Do jej wykonania potrzebujesz plastikowy kubek, nakrętkę z plastikowej butelki i sznurek. Końce sznurka przewlecz przez dziurki zrobione w nakrętce i w węższej części kubka. Zadanie polega na złapaniu nakrętki do kubka. Możesz ozdobić grę za pomocą kolorowego papieru. Stwórz żabę i muchę lub kotka i myszkę czy psa i kość. Dobra zabawa gwarantowana nie tylko przy graniu, ale również przy dekorowaniu!

Bardzo kolorowy eksperyment

Jeśli zalega Ci w szafce przynajmniej jedno opakowanie Skittelsów czy innych kolorowych draży, możesz je wykorzystać do zrobienia bardzo kolorowego eksperymentu! Rozłóż kilkanaście na talerzyku. Dolej niewielką ilość ciepłej wody i obserwuj fantastyczny spektakl barw! 

 Baw się dobrze i pamiętaj, że jesteś wartościowym człowiekiem!

                                                                                                            Ewa Renkowska