6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


1% podatku

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU POWĘDROWAŁO DO MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK

  Dwa dni - 21.12 oraz 23.12 harcerze z 6.LDHSG „Żubry” dzielili się Betlejemskim Światłem z mieszkańcami naszej gminy.   W piątek rano delegacja harcerek z dh. Elą wzięła udział w przekazaniu światła na Białoruś w Kuźnicy. Tradycyjnie uroczystość odbyła się na przejściu granicznym w obecności władz państwowych oraz harcerskich. Również w piątek cała drużyna podzielona na dwa patrole odwiedziła zakłady pracy na terenie Lipska.

Czytaj więcej: BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU POWĘDROWAŁO DO MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK

ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY

  W dniach 13-16 grudnia 2018r. harcerki wraz z instruktorami z naszej drużyny wyjechały autokarem z drużynami Hufca Białystok ZHP Chorągwi Białostockiej do Zakopanego na Betlejemski Zlot, którego punktem kulminacyjnym miało być przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. W zimowej, harcerskiej atmosferze przygotowywaliśmy się do przeżywania Świat Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY

NIE MA JAK BOŻE NARODZENIE

NIE MA JAK BOŻE NARODZENIE

  Jedyne w swoim rodzaju święta, wyjątkowe w gronie rodzinnym przygotowania. Tak właśnie nasza harcerska rodzina zbiórką 07.12 rozpoczęła ten gorący okres. Na pierwszy rzut ruszyły nasze dzielne harcerki ze swoimi instruktorkami. W dwóch grupach ( jedna w harcówce druga w MGOK-u) pod nadzorem naszych wiernych przyjaciół – p. Jasi, p. Agnieszki oraz p. Asi zgłębiały tajniki  prac plastycznych i robótek ręcznych. Przygotowane zostały wspaniałe karty świąteczne oraz słoiczki na lampiony do przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju do naszych zakładów pracy. Jeszcze raz naszym paniom serdecznie DZIĘKUJEMY.

Bożena Zaniewska

CO WYBRAĆ NUDĘ CZY PZRYJEMNE Z POŻYTECZNYM?

CO WYBRAĆ... ?

  Na tak postawione pytanie wiele osób odpowiedziałoby nudę w sobotnio- niedzielny weekend. Nie dotyczy to zaś grupy harcerek, które postanowiły przeszkolić się z zakresu pierwszej pomocy. W dniach 08-09.12.2018 r. w Lipsku zorganizowany został biwak szkoleniowy realizujący 16 h kurs pierwszej pomocy. Wzięło w nim udział i ukończyło 9 harcerek( 8 z Lipska i jedna z Kuźnicy).

Czytaj więcej: CO WYBRAĆ NUDĘ CZY PZRYJEMNE Z POŻYTECZNYM?

MROZY NAM NIE STRASZNE

  1 grudnia 20 osobowa gromadka naszych harcerzy spędziła zbiórkę harcerską w Nadleśnictwie Płaska. Mimo dużego mrozu odpowiedzieliśmy TAK  :) na apel leśników. Była to super sprawa, pokazania młodemu pokoleniu, że trzeba dbać o piękną przyrodę, a przede wszystkim o las. Nasze druhny i druhowie otrzymali chwytaki, oraz rękawice, aby oczyścić leśne dróżki. Zebraliśmy w sumie pięć worków śmieci. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na gorący bigos z kiełbaską oraz gorącą herbatę. Było również ognisko przy którym pląsaliśmy i mogliśmy się ogrzać. Dziękujemy leśnikom p. Oli, p. Andrzejowi i p. Sebastianowi za fajnie spędzony czas i pouczającą lekcję przyrody.

Bożena Zaniewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313564

Ogląda nas

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.