Ułatwienia dostępu

Dnia 04 marca 2021 r. w gmachu naszej szkoły odbył się II Etap XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie.

Uczniowie ZSS w Lipsku zostali przydzieleni do I Regionu Olimpiady, w skład którego weszły diecezja ełcka i archidiecezja białostocka, a jej koordynatorem został o. Aleksander Momot.

II Etap (regionalny) polegał na rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego życia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, a inspiracją do zdobycia wiedzy na ten temat służyła lektura pt. 47 lat życia autorstwa o. Władysława Kluza OCD, a także Ewangelia wg św. Marka rozdziały 1-9.

Etap II rozpoczął się o godz. 9.50 w sali komputerowej i trwał do godz. 10.40, a więc 50 min – to czas na zapoznanie się z regulaminem Olimpiady Etapu II i czas na rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań (zamkniętych i otwartych). Nasi uczniowie poradzili sobie z testem bardzo dobrze i wykazali się znakomitą znajomością osoby Św. Maksymiliana, zadaną lekturą i Ewangelią wg Św. Marka.

Do Etapu III – finału Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie mogły z Etapu II (regionalnego) awansować trzy osoby z najlepszym wynikiem.

Dnia 5 marca 2021 r. zostały ogłoszone wyniki. Zwycięzcami II Etapu (regionalnego) XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie zostali:

  • I miejsce – Emilia Buraczyk – uczennica klasy VIII A ZSS w Lipsku
  • II miejsce – Paweł Zieziula – uczeń klasy VIII A ZSS w Lipsku
  • III miejsce – Julia Hećman - uczennica klasy VIII A ZSS w Lipsku

Zwycięzcom II Etapu (regionalnego) Olimpiady przysługuje tytuł FINALISTY oraz w/w uczniowie reprezentować będą naszą szkołę i Diecezję Ełcką w FINALE XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o Św. Maksymilianie, który odbędzie się dnia 14 kwietnia 2021 r.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w FINALE!!!:)


Ks. Przemysław Jermak - katecheta i przewodniczący komisji szkolnej XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie