Ułatwienia dostępu

  21 marca, dzień ten znany jest pod rożnymi nazwami. Dla jednych jest to Pierwszy Dzień Wiosny, dla drugich po prostu Dzień Wagarowicza a dla jeszcze innych Dzień Samorządności.

W tym dniu oczywiście nie było żadnych lekcji a SU przygotował kilka propozycji które umiliły nam ten dzień.

Rozpoczęliśmy od wspólnego apelu na którym odśpiewaliśmy hymn szkoły, następnie Pani Dyrektor przekazała SU symboliczny klucz co oznaczało, że na kilka godzin Samorząd przejął w szkole „władzę” :)

Po apelu rozeszliśmy się do swoich klas w których musieliśmy się zmierzyć z rożnymi zadaniami. Musieliśmy wykazać się wiedzą dotyczącą różnych bajek, baśni, filmów ale również wiedzą dotyczącą znajomości lektur. Każda klasa miała także za zadanie napisać rymowankę o wiośnie.

Po wykonaniu tych zadań spotkaliśmy się ponownie na szkolnym korytarzu. W tej części zaprezentowali się wszyscy którzy odważyli się wystąpić w naszej szkolnej edycji turnieju „Mam Talent”. Wszyscy chętni mogli zaprezentować swoje uzdolnienia plastyczne, muzyczne i taneczne. Soliści i solistki wykonały swoje ulubione piosenki, chłopcy zaprezentowali układ taneczny a Ola dała piękny „koncert” na skrzypcach. Bawiliśmy się jeszcze w szkolnej edycji „Familiady” w której rywalizowały ze sobą klasy czwarte, piąte i szóste.

Dzień zakończyliśmy oddaniem symbolicznego klucza do szkoły :)