Ułatwienia dostępu

  To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki 6 października grupa Motylków obchodziła w swojej grupie Dzień Marchewki.

W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewek, każde dziecko otrzymało znaczek marchewki. Celem tego dnia było podsumowanie wiadomości z całego tygodnia oraz promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. Dzieci zapoznały się ze sprzętem gospodarstwa domowego  - sokowirówką. Odgadywały zagadki      o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw, układały w całość pocięte obrazki z marchewką. Było robienie soku marchewkowego i chrupanie surowej marchewki. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich - marchewkowy - zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.