Ułatwienia dostępu

28 maja klasy 2a, 2b, 3a, 3b uczestniczyły w wycieczce do Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie oraz do Skansenu Kurpiowskiego im. A. Chętnika w Nowogrodzie. Dofinansownie do wycieczki otrzymaliśmy dzięki udziałowi w programie "Poznajemy Podlasie", którego organizatorem jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Dzieci obejrzały interaktywną ekspozycję dotyczącą historii i tadycji związanych z podlaskim przemysłem mleczarskim. Poznały proces produkcyjny i drogę, jaką odbywa mleko, począwszy od indywidualnego rolnika aż do odbiorcy. Ciekawą atrakcją były warsztaty malowania w mleku.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Skansenie Kurpiowskim im. A. Chętnika w Nowogrodzie. Dzieci zwiedziły jedno z najstarszych muzeów budownictwa ludowego w Polsce. Brały udział w warsztatach pszczelarskich. Dowiedziały się o pracy pszczelarza, skosztowały miodu. Wykonały świecę z wosku pszczelego. Był to dzień pełen wrażeń.