Ułatwienia dostępu

  29 maja uczniowie klas IV i V wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Program przewidywał wiele atrakcji. Na początku obejrzeliśmy musical „Kopciuszek XXI wieku” w teatrze Capitol. Było to piękne przedstawienie z przesłaniem wychowawczym. Potem odwiedziliśmy Centrum Edukacji Medialnej – w polskim radiu. Mogliśmy obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach Czwórki, zwiedzić studia nagraniowe. Niektórzy mogli przeżyć radiowy debiut, ponieważ udzielili wywiadu.

  Będąc w Warszawie, złożyliśmy także wizytę królowi. Na Zamku Królewskim uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, gdzie poznaliśmy tajniki życia dworskiego oraz codziennego władców polskich.

  Centrum Nauki „Kopernik” to ciekawe miejsce, którego celem jest rozwijanie nauki, inspirowanie do obserwacji oraz zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi na nie. Rzeczywiście, każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Ciekawym doświadczeniem okazała się rozmowa ze sztuczną inteligencją.

  Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Bardzo zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domu.