Ułatwienia dostępu

  Zakończył się pierwszy, jesienny etap tegorocznego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jednocześnie nadszedł czas na podsumowanie działań innowacyjnych, w których uczestniczyli uczniowie z klasy I a i I b pod kierunkiem wychowawczyń – Alicji Danilczyk i Barbary Szczepanik.

Uczniowie naszej szkoły - „JAGÓDKI” zajęli 32 miejsce na 567 miejsc punktowanych (1407 zarejestrowanych szkół), zdobyliśmy jedynie o 31 punktów mniej niż zwycięzcy tego konkursu!

  „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym jego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Etap jesienny poświęcony był tematowi warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej. Do zrealizowania nauczyciel wraz ze swoim zespołem konkursowym miał 6 zadań - dwie lekcje, dwa konkursy, forum zdrowia oraz promocję.

  Zadanie 1
  Lekcja, podczas której dzieci uczyły się rozpoznawać owoce i warzywa za pomocą zmysłów, zapoznawały się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, ich wartością odżywczą oraz rolą jaką odgrywają one w codziennej diecie.


  Zadanie 2
  Zadaniem uczniów było ułożenie krótkich rymowanych zagadek o warzywach i owocach. Wszystkie prace zostały złożone w Klasową Księgę Zagadek Owocowo-Warzywnych.


  Zadanie 3
  Zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji i przekazaniu dzieciom wiedzy na temat znaczenia sportu. Zdobyta wiedza przyczyniła się do uświadomienia dzieciom, jak ważna jest aktywność fizyczna do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.


  Zadanie 4
  Zadanie konkursowe było pracą twórczą dzieci, polegało na wykonaniu przez uczniów Orderu Miłośnika Sportu.


  Zadanie 5
  Forum zdrowia dla rodziców było okazją do przekazania rodzicom materiałów edukacyjnych oraz takiej wiedzy, jaką zdobyły ich dzieci podczas realizacji zadań.


  Zadanie 6
  Zadanie polegało na wypromowaniu wiedzy na temat warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej. Celem promocji było zaprezentowanie wszystkim uczniom szkoły zdobytej wiedzy, a także zachęcenie ich do jedzenia warzyw i owoców oraz picia wody.

 

  Wielkie gratulacje naszym dzieciakom! Bez ich zaangażowania taki sukces nie byłby możliwy!

Barbara Szczepanik