Ułatwienia dostępu

Dzień dobry.

 Temat: Symetria wokół nas.

Żeby się rozruszać zagraj z rodzicami  i rodzeństwem w kalambury (pokazywanie)

Jeśli chcesz zaangażuj swoich domowników i baw się symetrią. Możesz przesłać ciekawe zdjęcia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Symetria jest wszechobecna. To jedna z cech kojarzona z pięknem niezależnie od kultury i miejsca na świecie. Wszystko co symetryczne fascynowało ludzi od stuleci. Już w starożytności Arystoteles twierdził, że piękne jest to, co symetryczne, a Platon przyjmował zasady symetrii jako podstawę do zrozumienia świata. Słowo „ symetria” wywodzi się z Grecji i oznacza mierzyć, rachować.

  1. Obejrzyj  film: youtube.com/watch?v=GsJjpAZsc4Y
  2. Zaprojektuj , jeśli chcesz, posadzkę  podłogi  jaką chciałbyś ( chciałabyś) mieć w swojej łazience lub kuchni.
  3. Obejrzyj film:  youtube.com/watch?v=P1ULysfArDQ
  4. Napisz, jeśli chcesz,  czy zaciekawiła Cię symetria i złota liczba ( jeśli tak to dlaczego)?

Miłej zabawy.

 

 

                                                                                                                                  Renata Wnukowska